BRANŻE ALFABETYCZNIE: A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Dodaj firm do portalu
 
Baza firm
 


Era ekologii w JST


Gminy się pozbywają służbowych aut lub kupują nowe, ekonomiczne. Ceny paliwa wymuszają oszczędności. Koszty eksploatacji wzrosły w 2011 r. średnio o 20 proc. – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Samorządy, jak pisze gazeta, zaczynają się przekonywać do nowoczesnych technologii. Kończy się trwający 1,5 roku test samochodów na prąd w ramach unijnego programu prowadzonego w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Krakowie i Mielcu. - W przyszłym roku planujemy zakup samochodu z napędem elektrycznym – mówi gazecie Dariusz Czapla z UM w Katowicach. Jak obliczyło starostwo w Mielcu, miesięczne utrzymanie takiego auta kosztuje je ok. 35 zł, a na jednym ładowaniu w ruchu miejskim da się przejechać do 100 km.

Na zieloną energię stawia Wrocław. Miasto inwestuje 400 tys. zł w sieć ładowania elektrycznych pojazdów, zaś na początku przyszłego roku miasto zacznie testować Toyotę Prius typu plug-in (pojazd hybrydowy z możliwością ładowania baterii z gniazdka elektrycznego), która swoją rynkową premierę będzie miała dopiero w połowie 2012 r.

„Dziennik Gazeta Prawna”: Samorządy wjeżdżają w erę ekologii i umiarupowrótKrajowa Izba Gospodarcza Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. Francuska Izba Przemysowo-Handlowa Polsko-Biaoruska Izba Przemysowo-Handlowa Polsko-Ukraiska Izba Przemysowo-Handlowa Polska Izba Hotelarstwa Mazowiecki Fundusz Porcze Kredytowych Izba Energetyki Przemysowej i Odbiorcw Energii Mazowiecka Okrgowa Izba Inynierw Budownictwa Agencja Soma Powiat Legionowo
Gazeta.pl Gazeta prawna Radio Radio dla Ciebie Gazeta Bankowa Gazeta maych i rednich przedsibiorstw Gazeta finansowa VIP Fakty Magazyn Gospodarczy Prawo przedsibiorcy Radio Plus Radom
 
Mazowiecki Serwis Gospodarczy MSG
Serwer: msg.org.pl; msg.org.pl